More weight loss tickers at PhentermineForums.com!

Turizm

YAYLA VE DOĞA TURİZMİ

İlçemizin Çaykara ve Bayburt sınırları içinde kalan yaylalarında yazbaşında karların erimesiyle bir hareketlenme başlar….. kuzeyden güneye doğru tırmanarak….. ve sıcak yaz aylarında sisli, güneşli, karlı bir atmosfere salıverir kendini hemşehrilerimiz….. bulutların üstünde yeniden doğmuş gibi hisseder herkes kendini…..

DERNEKPAZARI YAYLA ŞENLİKLERİ TAKVİMİ

Şenliğin Adı
Yeri
Zamanı
Sultan Murat Şehitleri Anma Günü Çaykara Sultan Murat Yaylası 23 Haziran
Harmantepe Şehitleri Anma Günü Köprübaşı Harmantepe 29 Haziran
Kuşmer Yaylası Şenliği Çaykara – Kuşmer Yaylası 30 Temmuz
Yayla Ortası Şenliği Çaykara 20 Ağustos

BARMA YAYLASI

Holo köyleri ile Köprübaşı köylerinin yaylasından geçen yeni Çaykara / Soğanlı / Sultanmurat yolu bu güzergahta yeni yapılacak tesisler için önemli avantajlar sağlayacaktır. Yaylada halen 2 adet et lokantası bulunmaktadır. Ladin ağaçlarının gökyüzüyle buluştuğu bu yeşillikler doğal dengeyi bozmayacak yeni yatırımcıları bekliyor……

İlçemizin gerek Uzungöl yolu üzerinde olması gerekse yaylalarının Of, Çaykara, Sürmene ve Köprübaşı İlçeleriyle ortak sahalar üzerinde kurulmuş olması Turizmin geleceği açısından önemli avantajlar sağlamaktadır. Deniz turizminin insanlara artık çok cazip gelmemesi yeni Turizm alanlarına yönelmeleri sonucunu doğurmuştur.

LİMONSUYU YAYLASI

Çaykara ile Gümüşhane arasındaki sınırı belirleyen yolun her iki tarafındaki eski yerleşkede son yıllarda yeni oteller ve pansiyonlar yapılmaya başlanmıştır.
Bunlar içinde Cansızlar’a ait otel ile Kumaşlar’a ait otel “eski han geleneğinden günümüzdeki otelcilik ve turizm anlayışına” uzanan köklü bir anlayışın izlerini görmek mümkün.

GÖRNEK YAYLASI

Kazankıran’dan yukarı çıktığınızda ayrı bir dünyada bulursunuz kendinizi: Ladin ağaçları arasında Rahmetli Dursun Dayının mekanında…

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir