More weight loss tickers at PhentermineForums.com!

Cumhuriyet Bayramı Coşkuyla Kutlandı

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 89. Yılı İlçemiz Dernekpazarı’nda da coşkuyla kutlandı.

Kutlamalar Atatürk Anıtına Kaymakamımız Sayın Abdurrezzak CANPOLAT, Jandarma Komutanı Kd. Bşçvş. Bayram YASİN ve Belediye Başkan Vekili Yusuf YAZICI’nın çelenk sunmasıyla başladı.

Çelenk sunma töreninin ardından Kaymakamlık Makamında Kaymakamımız Abdurrezzak CANPOLAT  tebrikleri kabul etti ve makama gelen misafirlerin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı kutladı. Daha sonra Kaymakamlık Binası önündeki tören alanına geçildi.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından Kaymakamımız Abdurrezzak CANPOLAT, Jandarma Komutanı Kd. Bşçvş. Bayram YASİN ve Belediye Başkan Vekili Yusuf YAZICI vatandaşların, eğitim camiasının ve protokolün Cumhuriyet Bayramı’nı kutladı. Kürsüye çıkan Kaymakamımız Sayın Abdurrezzak CANPOLAT Cumhuriyet’in kuruluşunun 89. yıldönümünü kutladıklarını belirterek; ’19 Mayıs 1919’da Atatürk’ün Samsun’a çıkarak Milli Mücadeleyi başlatıp, 29 Ekim 1923 tarihinde ‘Türk Milleti’nin karakterine ve adetlerine en uygun olan idare, Cumhuriyet idaresidir diyerek ilan ettiği Cumhuriyet, Türk Milleti’nin en büyük mirası ve vazgeçemediği değeridir. Çünkü Cumhuriyet kuvvetini, dayanağını kişi, zümre ve sınıf hakimiyetinden değil, Millet iradesinden almaktadır. Cumhuriyet Bayramı tarihin sayfalarından eksik olmayan bu şanlı milletin, işgale karşı duruşunun, yeniden dirilerek cumhuriyet erdemi çevresinde şekillenen laik, sosyal ve hukuk devleti olma, millet olma bilincinin, dünya milletleri içinde şerefli ve onurlu bir millet olarak yer almasının temellerinin atıldığı gündür.’

Kaymakamımızın konuşmalarının ardından öğrenciler tarafından günün anlam ve önemi ile ilgili olarak şiirler ve kompozisyonlar okundu. Çeşitli yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödülleri verildikten sonra resmi geçit ile törenler sona erdi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir