More weight loss tickers at PhentermineForums.com!

18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi’nin 98. Yıl Dönümü Kutlandı

18 Mart 1915 tarihi, sömürgeci anlayışa boyun eğmenin bir kader olmadığının Türk Milleti tarafından dünyaya kanıtlandığı gündür. Bu tarihi mübarek kanlarıyla yazan Aziz Şehitlerimiz tüm Türkiye’de olduğu gibi ilçemizde de saygı ile anıldı.

Çanakkale Şehitlerinin 98. Anma Etkinlikleri 18 Mart Pazartesi günü saat  09:45  de Hasan Cansız Kom ÇPL bahçesindeki Atatürk Büstüne  konan çelenklerden sonra saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan programa  saat  10:00 da Halk Eğitimin çok amaçlı salonunda saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla  devam  edildi.

Hasan Cansız Kom ÇPL  Edebiyat Öğretmeni  Dursun Öz ve İlçe Jandarma Karakol Komutanı Bayram  Yasin tarafından     günün anlam ve önemi ile ilgili  konuşmalar yapıldı. Ayrıca düzenlenen sanal müze sunumunda  savaş döneminde kullanılan silah, cephane, askerlerin günlük araçları ve kıyafetlerinin slayt halinde  gösterilmesi ilgiyle izlendi. İstiklal Marşı okuma yarışmasında dereceye giren öğrencilere hediyeleri verilmesiyle program sona erdi.

IMG_0032IMG_0019IMG_0023IMG_0066IMG_0054

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir